TMM 2014

10. až 17. augusta sa už tradične uskutočnil Tábor mladých matematikov, ktorého sa zúčastnilo 34 šikovných účastníkov a 8 skvelých vedúcich.

Účastník - ty si čarodejník!

Na Školu pre Budúcich Dobrodruhov s láskou prijali nových študentov do Triedy Mladých Mágov. Hneď potom, ako si triediaci tchor všetkých vypočul a príslušne označkoval (a tým rozdelil žiakov do študijných skupín) sa mohli rozdať školské uniformy a následne sa bez ďalších okolkov začalo s vyučovaním. Prvým predmetom bola starostlivosť o čarovné tvory. Zároveň sa predstavil aj nový projekt Fantasy show!, ktorý pomohol škole s financovaním aktivít. Išlo o reláciu vysielanú po celej krajine, v ktorej účinkovali samotní profesori. S prípravou, samozrejme, pomáhali študenti, ktorí sa starali o zaujímavé zvraty, aby tak zvyšovali sledovanosť. Na konci dňa sa naučili dôležité kúzlo - Svetlo! - a mohlo sa zhasnúť a pobrať do postelí.

Čáry máry, nie je mi to fuk

Po prvej noci, počas ktorej boli zobudení a poslaní na záchranu čarovných zvieratiek, ktoré ktosi uväznil do zvláštnych bublín, sa prvé z detí dostali na vyššiu úroveň mágie. Nová úroveň - nové kúzlo. Tentokrát Klik!, ktoré sa neskôr stalo užitočným prostriedkom pri chytaní zlatej strely v športe s názvom Metlobal.

Oznámil sa nový predmet, veštenie. Hádanie zadaní k príkladom, predvídanie, čo chce kamarát povedať. Objavenie žiadneho novodobého Nostradama sa nekonalo, a tak sa ani nepokračovalo s krištáľovými guľami, ale prešlo sa na vyučovanie dejín mágie. Raráškovia odhalili bájne poklady a so zapožičaným kolotočasom sa spoznávala história školy. Večer pri sviečke sa zase žiaci oboznámili s minulosťou a potenciálnou budúcnosťou vlastných spolužiakov.

Počas transfigurácie premieňali rôzne veci na dobroty, a vlastné telá na sochy znázorňujňujúce kadečo, Ježiškom začínajúc a ježiskom končiac. Na Fantasy show! však jedna z profesoriek prehovorila o zvláštnych temných predtuchách, na čo ju zvyšok učiteľského zboru odviedol preč. Študenti sa rozhodli utiecť. Dostali sa až na Minčol, odkiaľ poľahky trafili do rozprávkového mesta, v ktorom sa však všetci súdili a bolo treba rozriešiť dávne spory. Začali sa učiť oklumenciu, ktorá sa vždy zíde. Čítali myšlienky, naprávali pokazené a nakoniec sa snažili ostatným vsugerovať tie svoje. Mnohí z nich už boli v tom čase vybavení slušným arzenálom kúziel, pribudli napríklad Čuš! alebo Idz het!.

Niečo zhnité je v štáte magickom

Ráno ich však čakalo prekvapenie. Primiestnil sa bývalý profesor, značne zranený a s odkazom. Všetkých pedagógov uväznili v tajomnom labyrinte a treba ich zachrániť. Spolu sa odmiestnili a zdarne všetkých vyslobodili. Dozvedeli sa však, že po celý čas bolo ich štúdium vedené preoblečenými hrdinami, ktorí sa rozhodli zmariť snahu vychovať nových mágov. Batman, Hercules, ba dokonca aj Johanka z Arku, títo všetci a mnohí iní trpko oľutovali, že si začali s čarodejníkmi. Po zdrvujúcej porážke bola škola opäť slobodná a všetci sa stali absolventmi.

Návrat do sveta domasedov (nečarodejníkov)

Žiadne kúzlo však netrvá večne a tak bol čas vrátiť sa. Spomienky, zážitky a nadobudnuté vedomosti ostávajú v srdciach, dušiach a mysliach a môžeme sa tešiť o rok na ďalšie dobrodružstvá.

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Počet komentárov: 0

Newsletter

Nenechajte si ujsť akcie, ktoré chystáme a odoberajte náš newsletter!