PriMaT

PriMaT (prímestský matematický tábor) je jednoznačne akcia, ktorú toto leto nechceš zmeškať! Tento rok sa uskutoční od 15. do 19.7. Spolu so svojimi kamarátmi na ňom zažiješ množstvo súťaží i zaujímavých hier. Nebudú chýbať športy, výlety, zážitky, tvorivé aktivity a čas si nájdeme aj na trochu matematiky. To všetko zažijeme v rámci pútavého deja obohateného scénkami v podaní našich vedúcich. Celý tábor je formou súťaže - družinkového boja - do ktorého budete v priebehu týždňa získavať body.

Tábor je pre budúcich štvrtákov až siedmakov základných škôl (a príslušných ročníkov osemročných gymnázií). Teda deti, ktoré tento rok ukončili tretí až šiesty ročník. Na tábor sa môžu prihlásiť aj mladšie deti, ale iba v prípade sprievodu staršieho súrodenca.

Denný režim a organizácia

Stretneme sa každý deň od 7:30 do 8:15 v Hvozdíkovom parku, ktorý sa nachádza pri prírodovedeckej fakulte UPJŠ na Jesennej 5 v Košiciach (miesto stretnutia sa výnimočne môže zmeniť kvôli výletu). V budove fakulty máme rezervovanú miestnosť, do ktorej si zložíme veci. V prípade zlého počasia tam taktiež môžeme prečkať, zaujímavý program sa dá vymyslieť aj vnútri :)

Obed bude cca o 12:00 až 12:30. Doobedný aj poobedný program bude rôzny, budeme sa počas neho nachádzať aj v budove UPJŠ, aj vonku v centre či iných častiach Košíc a okolia.

Na konci dňa sa opäť vrátime k prírodovedeckej fakulte UPJŠ do Hvozdíkovho parku, odkiaľ si rodičia budú môcť v čase od 16:00 do 16:30 vyzdvihnúť svoje deti.

Program

Program bude rôznorodý. Budeme hrať zaujímavé originálne hry, niektoré z nich budú mať aj športový charakter a niektoré z nich budú obsahovať štipku hravej matematiky či logiky. Okrem toho máme naplánované aj výlety do prírody, prípadne do ZOO a pod. Počas týždňa si dáme aj spoločnú opekačku. Ak chceš získať lepšiu predstavu o tom, ako bude program vyzerať, môžeš si v sekcii Ako bolo pozrieť program predošlých táborov.

Môžete sa tešiť aj na skrášlenie programu dejovými scénkami od vedúcich, na záverečné vyhodnotenie aj s diplomami a sladkými cenami a na veľa ďalších zaujímavých vecí.

Prihlásenie a častnícky poplatok

Pre účasť na tábore je potrbné vyplniť prihlášku a zaplatiť účastnícky poplatok a vyplniť prehlásenie

Prihlášku môžete nájsť na tomto odkaze. S prihlásením dlho neotáľajte, pretože kapacita tábora je obmedzená.

Účastnícky poplatok za denný tábor PriMaT je v roku 2024 90€. V cene táboru je doprava, vstupenky, desiate, olovranty a obedy na každý deň. Pitný režim v cene z praktických dôvodov nie je. Pokyny ako aj termíny týkajúce sa platby nájdete spolu so zhrnutím informácii v pozvánke

Pre účasť na tábore je povinné vyplniť prehlásenie, ktoré je súčasťou pozvánky

Kontakt

V prípade otázok alebo nejasností môžete kontaktovať Miriam Horváthovú cez email: horvathova@strom.sk

Ako bolo

PriMaT 2022

Dej

Už na úvod sme sa ocitli na pirátskej lodi na búrlivom mori. A nie len to, stratili sme kurz. Museli sme sa núdzovo vylodiť na divokom ostrove a uloviť si večeru. Cestu domov do Karibiku sme sa najprv pokúsili vyčítať z hviezd, ale napokon nám museli pomáhať domorodci, ktorým sme nerozumeli ani slovo.

Cestou nás stretli ďalšie komplikácie a stroskotali sme v Hermanovciach nad Topľou, kde sa práve konalo sústredenie. Trochu sme pobudli s účastníkmi a následne sa dali do opravy lode a jej prerobenia na pozemné vozidlo.

Keď sme si mysleli, že sme už konečne doma v Karibiku, čakalo nás iba ďalšie nepríjemné prekvapenie - boli sme v skutočnosti v mexickej divočine. Ale naša pirátska duša nám nedala, a teda sme sa vybrali hľadať aztécky poklad.

Konečne sme došli do Karibiku, ale tam sme sa dostali do problémov s britskými strážami. Pokúsili sme sa uniesť britskú kráľovnú, aby sme mali páku, ale napriek tomu, že to bol dobrý pokus, skončili sme na studenej zemi v žalári.

Vyslobodiť nás musela až miestna námorníčka, ktorá v nás uvidelá spriaznené morské duše. Stala sa našou novou kamarátkou a spolu s ňou sme sa vybrali dlhou cestou až domov. Po celom týždni prekážok sa nám to konečne podarilo, a to aj s novou členkou posádky a mnohými dobrodružnými spomienkami.

Program

Počas týždňa sme mali program dnu aj von (hoci dážď nám často menil plány). Tu je krátke zhrnutie toho, ako sme približne strávili náš čas:

• Prednášky: Mali sme v priebehu týždňa tri prednášky obsahujúce matematiku, avšak iba hravou formou, na nasledujúce témy:
    • Matematické triky na ohúrenie
    • Základy kombinatoriky
    • Skrytá matematika na verejných záchodoch
  • Miniprednášky: To, aké to je pripraviť si niečo zaujímavé a predstaviť to ostatným, si vyskúšali aj účastníci prípravou krátkych miniprednášok na rôzne témy.
  • Matematický boj: Zápasili sme medzi sebou (aj s vedúcimi) v jednoduchej logickej hre.
  • Šarády: Zahrali sme si hru na plániku, ktorý na nás nastražil nie len klasickú pantomímu, ale aj iné druhy otestovania našej schopnosti ukazovať a vysvetľovať.
  • Questovačka po mestskom parku: Museli sme nájsť, odfotiť či zistiť rôzne veci a splniť rôzne malé úlohy v mestskom parku.
  • Matematika okolo jazera: Snažili sme sa čo najrýchlejšie obchádzať jazero, ale počas toho nás zdržovali matematické úlohy.
  • Adventúrka po Košiciach: V centre mesta sme chodili medzi postavami a rôznymi spôsobmi sa ich snažili presvedčiť, aby nám pomohli.
  • Rekordovka: Medzi dvoma tímami sme sa pretekali v tom, kto prekoná rôznorodé rekordy.
  • Výlet do ZOO: Celý deň sme strávili v ZOO. Samozrejme sme strávili veľa času popozeraním zvieratiek. Videli sme aj kŕmenia s výkladom. Poobede sme si zahrali malú šifrovaciu hru, ktorá nás zaviedla ešte k ďalším výbehom zvierat.
  • Výlet do prírody: Dali sme si aj výlet z UPJŠ na Vyhliadkovu vežu. Po ceste sme hrali rôzne hry. Na obed sme mali opekačku, a zavŕšili sme to hraním divadielok na kopci.

Fotografie z PriMaTu 2022 môžete nájsť tu.

Nenechajte si ujsť akcie, ktoré chystáme a odoberajte náš newsletter!